Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

 Atilla z Podzámeckých zahrad                                                 

ati-2.jpg

Narozen: 20.7.2007,

CMKU/BC/4182/07, O: Ufo de la Montagne du Seigneur, M: Ines z Koláčkova ranče, výstavy:  12x Výborný 1, Vítěz třídy, 1x krajský vítěz, 2x V3 speciální výstavy, V3 klubové výstavy, 8x CAC, 3x CACA, 3x VDH, 3x Res. CACIB, 6x CACIB, 6x BOB. Vždy výborný, Klubový šampion krásy 2010. Šampion ČR, Slovenska, splněny podmínky pro udělení titulu Interšampion. Závody: Dogtrekking: účastník Mistrovství ČR v dogtrekkingu 2009 a 2010, závody dle zkušebních řádů sportovní kynologie. Mistrovství ČR FO a FB 2011 - kategorie IPO 1 - 2. místo, nejlepší obrana, nejlepší pes mistrovství. Mistrovství světa FO a FB 2011 - kategorie IPO 1 - 2. místo. Splněny podmínky pro udělení titulu Klubový šampion práce. Třída chovnosti - ČR (Zadní Třebaň) : Cot. 4 - RECOMMANDÉ. Třída chovnosti - Francie (NE 2010, Trets): Cot. 3 - EXCELLENT . TAN test: 9 - 9 - 9. DKK 0/0. 

ati.jpg 

Vypsat jen ve stručnosti Atiho nejvýznamnější výstavní a pracovní úspěchy zabere pořádný kus stránky. Je to prostě pes, se kterým jeho páníčci pořádně makají a přesně takového psa jsme pro naši Aimy hledali. Z jejich spojení očekáváme štěňata výborného exterieru a především skvělých povah. Razantní obranáře po Atim, druhém na Mistrovství světa a výborné stopaře po Aimy, jediné feně plemene se složenou stopařskou speciálkou FH v ČR. Pro zájemce o štěňata, kteří nemají ambice pracovní ani výstavní je zase důležité, že oba, Ati i Aimy, také jejich rodiče (Ufo, Ines, Bárt a Balča) a všichni rentgenovaní sourozenci ze všech tří našich předchozích vrhů, mají nejlepší možný výsledek z vyšetření dysplazie kyčelního kloubu, tedy 0/0.

Quick z Koláčkova ranče

ObrazekNarozen: 30.6.2005, CMKU/BC/3922/05,O: Apache de L' Amouraudiére, M: Hilary z Koláčkova ranče, výstavy:3xCAC,3xresCAC,  2xCACIB,3xBOB. 6.6.2009 - splnil podmínky pro udělení titulu šampion Slovenska. Bonitace: uchovněn v SR - chovný s doporučením,19.6.2008 zařazen do seznamu plemeníků v ČR. DKK 0/0.

 

 

 

Po dvou úspěšných krytích s Bártem jsme Balče vybírali jejího nového ženicha. Po konzultaci s poradkyní chovu jsme zvolili Quicka z Koláčkova ranče, jehož některé potomky dobře známe a předpokládáme tak i u našich štěňátek ty nejlepší vlastnosti v povahách i vzhledu.

Obrazek

Quick je středně silný, elegantní pes s výborným pohybem.  Byl uchovněn na Slovensku. Na bonitaci byl chválen nejen rozhodčím pro exteriér, ale též posuzovatelem povah. Při testu povahy, jehož součástí kromě socializace je i přepad z makety projevil svou vyrovnanou povahu a rychlou schopnost řešit vzniklé situace.

 

 

 

 

                                                          

 

                                                                Bárt z Chovných dvorů

Obrazek Narozen : 20.4.2003 CMKU/BC/3689/03,O: Ashua Axerix M: Aima z Chovných dvorů, výstavy: V,CAC,CACIB,BOB, zkoušky: záchranářské ZZZ,ZZP1,ZZP2,RH-E,RH-TA,RH-TB, všestranné ZZO, ZOP, pastevecké ZVOP. Bonitace: AX/A, svod: 18.4.2004 Vlčkovice. DKK 0/0. 

 V roce 2007 jsme poprvé měli vybrat psa, který by se nejlépe hodil k nakrytí naší Balči. Zaujal nás Bárt z Chovných dvorů. Z jejich spojení jsme očekávali štěňátka výborné povahy, vzhledu i schopností. A naše očekávání se také naplnilo. Krytí se povedlo a Bárt se tak stal na konci dubna 2007 otcem devíti krásných štěňátek.

 

 


Krom toho, že je šikovným plemeníkem :-)) splnil Bárt celou řadu zkoušek, má tituly z mezinárodních výstav. Měli jsme možnost podívat se i na jeho záchranářský výcvik a bylo úchvatné sledovat, s jakou radostí pracoval i poslouchal. Svou energii Bárt využívá i v různých sportovních disciplínách - skijering - pes táhne lyžaře (3. místo MČR), bikejoring - pes táhne cyklistu (2. místo Jičín), skooter - pes táhne jezdce na koloběžce (3. místo Točník).

Obrazek

V časopise Pes přítel člověka(6/2007), vyšel článek o psech - záchranářích. Jmenuje se "Záchranářské kvalifikace pro mistrovství světa" a Bárt je tam zmiňován jako "černý kůň soutěže, který při svém prvním startu na vrcholové úrovni obsadil velmi spolehlivým výkonem vynikající třetí místo. Práci této dvojice kromě dokonalé souhry vévodila v souladu se samostatností i výborná ovladadelnost. Po napínavých dvaceti sedmi minutách působení nezůstal při čtvrtém označení poslední osoby už nevykryt ani jediný metr terénu."

Obrazek

Na Mistrovství světa záchranných brigád 2007 v rakouském Eisenstadtu, kam se Petr Mráz s Bártem kvalifikoval, obsadil 38.místo a české družstvo na tomto mistrovství zvítězilo!

 V dubnu 2008 jsme spojení Balči s Bártem zopakovali a 19.června se na Ledeckém vrchu narodilo šest štěňátek.

 

Obrazek

 

Obrazek