Jdi na obsah Jdi na menu
 


Valašské kotáry

Darinky první long, Valašské kotáry, dogtrekking, který nás oba nadchnul trasou naprosto detailně připravenou pro beauceroní packy, vedenou doslova v mechu a kapradí Česko - Slovenského pomezí Bílých Karpat. Organizátoři naplánovali trať po příjemných, měkkých cestách a pěšinách, téměř žádný asfalt či tvrdé kamenité povrchy. Kde nebyl les, nelitovali čas a námahu zavést nás raději přes pastvinu po trávě, než po silnici kolem celé vesnice. To vše za jejich dohledu, abychom snad někde nebloudili či nestrádali hladem nebo žízní. A protože i v areálu na Královci , který provozují a kde pořádají spoustu nejen "psích" akcí dokázali vytvořit vynikající zázemí a skvělou přátelskou atmosféru, patří jim za celý vydařený dogtrekking opravdu velké poděkování.

Vlastní závod byl rozdělen do dvou dnů, kdy jsme první den absolvovali 55km trať a druhý den 33km zbytek. Závodili jsme skutečně naplno, s našimi soupeři stále v těsném kontaktu, po prvním dni byli rozestupy na prvních třech místech jen pár minut. Poslední kilometry první etapy byli do kopce a právě kopce se nám ještě s Darčou moc rychle nedaří. Ztrátu z prvního dne jsme sice v druhé etapě dohnali už po pěti kilometrech, ale nakonec rozhodlo hned následující stoupání a i přes hodně rychlé rovinky jsme Martina nedohnali a se ztrátou 13 minut skončili druzí.

Musím připomenout, i když to z výše napsaného tak asi nevypadá, že dogtrekking není v první řadě o běhání a většina lidí si prostě a zcela správně užívá skvěle stráveného času se svým psem v krásné přírodě, bez toho, že by měli popoběhnout jen jediný metr . Takže se nenechte zmást potřebou "některých páníčků" zaběhnout "světový rekord" a přijďte se jen tak projít s vaším čtyřnohým mazlíkem na některý příští dogtrekking